Vana-Eesti massaaž ehk soonetasumine

Eesti pärimusmeditsiini koguja ja õpetaja Alar Krautman on nendest erinevatest tükkidest pannud kokku tänapäeva vajadusi ja teadmisi arvestava tervikliku massaaži.

Soonetasumine e. vana-Eesti massaaž on teistest selgelt eristuv massaaž – tal on omapärane regilaulu meenutav rütm ja väga tõhus kehakäsitlus, sest lisaks lihastele võetakse massaaži käigus läbi ka kõik olulisemad liigesed.

Vana-Eesti massaaž aitab tänapäeval hoida organismi korras ja tasakaalus, ravida nii füüsilisi, psüühilisi kui ka hingelisi probleeme. Ta on äärmiselt lõõgastav ja üldist toonust parandav massaaž.
Teraapiline vana-Eesti massaaž käsitleb probleemseid kohti konkreetsemalt, minnes süvitsi nii lihaste, lihaskinnituste ja sidemetega, kui ka energeetiliselt.

Kuidas tehakse vana-Eesti massaaži?
Vana-Eesti massaaži tehakse läbi kergete õhukeste riiete ja maas, matil. Selline masseerimine annab võimaluse teha loksutusi, venitusi, surumisi, võtta sisse erinevaid kehaasendeid, käsitleda keha terviklikult ja personaalselt.

Huvitav fakt! 
Vana-eesti massaaži alged ulatuvad tõenäoliselt juba aastatuhandete, võimalik, et enam kui 10 000 aasta taha. Seda massaaži tehti erinevates peredes erinevalt, veidi erineva tasemega ja erineva tehnikaga. Kuna teadmisi anti edasi perekondlikus liinis, siis ei olnud kindlat ühtset massaaži, vaid seda tegevust nimetati erinevates Eesti paikades erinevalt.
Sõna massaaž on tegelikult alles hiline laensõna. Maakeelsed sõnad olid mudimine, mutsimine, triikimine, katsumine, tasumine jms.
Kõige enam on vast tuntud Lõuna- Eesti soonetasumine (sooned= lihased) ja Saaremaa mudimine.

P.S. Palun võtke massaaži tulles kaasa mugavad pikad püksid ja pikkade varrukatega särk. Soovitavalt naturaalselt linasest riidest.

45 EUR - 60 minutit
53 EUR - 75 minutit
60 EUR - 90 minutit


Broneeri aeg